Jakie zmiany czekają na marynarzy w 2021 roku?

Na chwilę obecną największe zamieszanie powoduje ulga abolicyjna, która jak pisaliśmy w innym naszym artykule, ma zostać ograniczone względem marynarzy w bardzo znacznym stopniu, a co do pracowników sektora offshore całkowicie zlikwidowana.

Na marginesie przypomnieć należy, że ulga abolicyjna, którą znamy w obecnym kształcie, ma za zadanie zniesienie skutku zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia w stosunku do wybranych źródeł przychodów i zrównanie ich efektywnego opodatkowania ze skutkiem jaki powoduje metoda wyłączenia z progresją

Ulga abolicyjna znajduje obecnie zastosowanie do źródeł przychodów uzyskiwanych za granicą: z pracy najemnej, działalności wykonywanej osobiście, praw majątkowych i pozarolniczej działalności gospodarczej.

Ulgę abolicyjną mogą stosować podatnicy bez względu na wysokość przychodów osiąganych ze źródeł objętych tą ulgą.

W nowym kształcie ulga abolicyjna zostanie ograniczona do kwoty 1360,00 zł.

Powyższe zabiegi mają na celu uszczelnienie budżetu państwa kosztem marynarzy, którzy mogą zostać dwukrotnie opodatkowani.

Czy zmiany wejdą w życie z dniem 01.01.2021 r.? Tego jeszcze nie wiemy, ale na bieżąco będziemy monitorować dla Was stan prawny.

Problemy z podatkami mogą uprzykrzyć Ci życie!

Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami

Oddzwonimy do Ciebie tak szybko jak to będzie możliwe. Nasi specjaliści zbiorą od Ciebie niezbędne informacje i przedstawią gotowe rozwiązania.

    Agnieszk Budziło-Grześkowiak

    Agnieszk Budziło-Grześkowiak

    Agnieszka Budziło-Grześkowiak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. W 2020 r. została członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku i czynnie wykonuje zawód adwokata. Pomoc prawną marynarzom świadczy od 2013r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych trójmiejskich kancelariach radcowskich i adwokackich.

    Skomentuj wpis